
Започват дискусионни зони за деца и младежи по темата за правосъдието
Започва провеждането на дискусионни зони за деца и младежи по темата за правосъдието. Това е ключова инициатива в рамките на текущия проект на Институт по социални дейности и практики (ИСДП) - Empowering through participatoin - Shaping Justice with young voices, целящ да даде възможност на деца и млади хора да участват активно в изграждането на правосъдна система, която да е дружелюбна към децата.
Дискусионните зони осигуряват специализирано и безопасно пространство за децата и младите хора, в което те могат да изразяват мнението си, да споделят опита си и да участват в смислен диалог за правосъдието, правата си и предизвикателствата, пред които са изправени.
Със седмичните сесии, провеждани в Центъра за обществена подкрепа към ИСДП, зоните са предназначени да насърчават откритите разговори, да изграждат увереност и да предоставят на участниците умения за ефективно застъпничество за техните нужди.
Проектът, който се финансира от Child Friendly Justice European Network, се фокусира върху засилването на гласовете на децата в съдебната система. Чрез фасилитиране на динамични дискусии, участващо изследване в действие и възможности за обществена ангажираност проектът цели да гарантира, че децата са не само бенефициенти, но и активни участници в реформирането на правосъдните практики в България и извън нея.